Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe
Półka dla kota Chill DeLuxe

Półka dla kota Chill DeLuxe

In Stock
199,00 $
Brutto Wysyłka w ciągu 3-5 dni

Stylowa i wygodna dla kotów półka CHILL DeLuxe została zaprojektowana przez ekspertów i miłośników kotów, mających na uwadze zarówno dobro kotów jak i właścicieli. Dla kota ważna będzie miękka poduszka, owalny kształt półki i stabilność.

Odcień drewna
 • Maple - KLON
 • Walnut - ORZECH
 • Wenge
 • Soaped beech - BUK MYDLONY
Kolor poduszki
 • Soft Cappuccino
 • Soft Grey
 • Soft White
 • Smooth Light Brown
 • Smooth Dark Grey
 • Elegant Red
 • Elegant Rose Grey
 • Elegant Green
 • Blush
 • Gooseberry
 • Stone
 • Fluffy Anthracite
 • Fluffy Ecru
 • Fluffy Grey
 • Fluffy Sand
Kolor wsporników
 • Srebrny
 • Złoty
 • Czarny

100% bezpieczne płatności
 
Długość
90 cm
Szerokość
41 cm
Grubość materaca
3 cm
Waga całkowita
4,5 kg
Dopuszczalne obciążenie max.
25 kg (55 lb)
W zestawie
Dwa uniwersalne kołki i śruby Fischer | Dwa zainstalowane wsporniki | Instrukcja montażu
22 Przedmioty
Brak opinii

Dlaczego koty kochają półki COSY AND DOZY?

Ważne dla kota: wysokość

Czy wiecie, dlaczego koty uwielbiają się wspinać, wchodzić “gdzieś wyżej”, skakać na wyżej położone powierzchnie, szukają jak najwyższego w pomieszczeniu miejsca, gdzie albo śpią, albo po prostu patrzą na nas i na otoczenie?

Te zachowania pochodzą jeszcze z czasów sprzed udomowienia. Przodkowie naszych domowych kotów, podobnie jak teraz dzikie koty, większość część czasu spędzali na drzewach. To było optymalne schronienie dla kota. Dlatego koty potrzebują być wyżej. To po prostu instynkt.

Z biologicznego punktu widzenia koty to tzw. ssaki wspinające się (tree-climbing mammals), dlatego powinniśmy kotu zagwarantować specjalne akcesorium dla kota, które umożliwia wspinanie i bycie “na wysokości”. Powinniśmy pomyśleć po prostu o zapewnieniu odpowiedniego miejsca do wypoczynku – odpowiedniej leżanki dla kota.

Koty to zwierzęta, które były kiedyś sprawnymi myśliwymi. Polowania były sposobem zdobycia pożywienia. Wiele kotów zamieszkiwało lasy deszczowe. Wtedy też wykształciły się u kotów pazury – w tym specyficznym kształcie, z funkcją chowania i tak ostre.

Były one potrzebne do wspinania się na drzewa i do polowań. Pozwalały też zapewnić kotu bezpieczeństwo. Te instynkty nie wygasły w naszych kotach, dlatego tak ważne jest, byśmy pomogli kotom w realizacji ich pierwotnych potrzeb.

Ważne dla kota: obserwacja terenu

Obecnie koty mieszkające w naszych domach nie potrzebują oczywiście bać się o swoje bezpieczeństwo i polować w celu zdobycia pożywienia. Jednak to nie oznacza, że koty zatraciły swoje instynkty, że nie mają potrzeb.

Koty nadal potrzebują być w ruchu, potrzebują się wspinać, obserwować, potrzebują kontrolować teren, potrzebują wyzwań. Bez tego koty mogą chorować, przybierać na wadze, źle się rozwijać. A już na pewno będą się nudzić. Do nas, właścicieli, należy zadbanie o prawidłowy rozwój kota i o jego dobre samopoczucie, które pozwala na zachowanie zdrowia.

Pewnie zauważyliście, że nawet najmniejsza możliwość wspięcia się gdzieś wyżej przez kota jest niezwłocznie wykorzystywana. W kocie budzi się wtedy być może uśpiony instynkt. Zwierzę skacze, próbuje się wspinać, chce być w jak najwyższym punkcie pomieszczenia, by móc jak najlepiej kontrolować sytuację, obserwować teren – wtedy kot czuje się bezpiecznie i spokojnie. Ćwiczy także swoje najsilniejsze partie mięśni i wprawia ciało w naturalny ruch.

Stąd nasz pomysł na półki na ścianę dla kota COSY AND DOZY. Zawieszona na ścianie półka dla kota to doskonałe dla kota miejsce na obserwację. Z dala od innych osobników czy przedmiotów, z szerokim polem widzenia. Koty bardzo chętnie tam zasypiają, a ze względu na większe poczucie bezpieczeństwa sen jest zdrowy i pozwala na prawidłową regenerację. Z takiej półki dla kota, która jest odpowiednio umiejscowiona (do wdrapania się na taką półkę z pomocą przychodzą schodki dla kota COSY AND DOZY), kot ma możliwość obserwowania domowników, ma także poczucie odcięcia się od “świata na dole”, zmniejsza się poczucie potrzeby kontrolowania i wzmożonej czujności.

Półki dla kota COSY AND DOZY są nieodzowne w takich przypadkach jak: lękliwość i niepokój u kota, wycofanie, niechęć wobec małych dzieci i psów. Półka na ścianę dla kota, legowisko na ścianę dla kota bez dostępu dla innych gatunków jest dla kota azylem i miejscem relaksu.

Ważne dla kota: zdrowie i wygoda

Bardzo ważna dla kota jest kwestia temperatury – zarówno dla zdrowia, jak i komfortu zwierzęcia. Koty poszukują wyższej temperatury niż ta ogólna w pomieszczeniu. A ponieważ wyżej jest cieplej, bo ciepłe powietrze unosi się do góry, półka CHILL DeLUXE gwarantuje komfort także w tej dziedzinie.

Będzie to dla kota miejsce nie tylko bezpieczne, ale i przyjemne, wygodne oraz komfortowe. Taka półka dla kota na pewno będzie świetnym miejscem zwłaszcza zimą. Widzimy przecież, jak koty szukają miejsca czy to gdzieś wyżej, czy to przy grzejniku,, czy innych ciepłych miejscach - na półce dla kota COSY AND DOZY potrzeba ciepła zostanie zrealizowana. To będzie idealne legowisko dla kota.

Półka dla kota powinna zawisnąć albo w okolicy mebli, po których nasz “drapieżnik” może się wspiąć, wykorzystując genialną umiejętność i naturalną chęć skakania na wysokość, albo nad sizalowymi schodkami dla kota COSY AND DOZY jako dodatkową atrakcją dla kota.

Jednocześnie jest to doskonała, ekologiczna ozdoba ściany, tzw. koci design. Taka półka dla kota zagwarantuje naszym podopiecznym prawidłowy, zdrowy rozwój oraz komfort i relaks.

Dlatego nazywamy ją strefą CHILL Out-u.

Nasza półka CHILL DeLUXE, czyli część kolekcji “półki dla kota”, jest na tyle duża, że zmieści się na niej nawet największy MaineCoon lub dwa/trzy mniejsze koty.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).