Ustal zdrowe granice dla pupila – czyli jak wytresować kota

Czy wiesz, że koty lubią zasady? Tak! Dzięki nim czują się bezpiecznie i wiedzą czego się spodziewać. Dlatego warto od samego początku stawiać im granice i nagradzać za ich przestrzeganie.

Kiedy stawiasz granice z myślą o sobie

Często podczas stawiania granic naszemu zwierzakowi myślimy bardziej o sobie. Dlatego kupujemy naszemu kotu kuwetę, nie pozwalamy mu na zabawę swoimi butami, a jedynie wybranymi zabawkami, czy też nie karmimy go na każde jego zawołanie. To ostatnie bywa czasami niewykonalne – jak oprzeć się takiemu słodkiemu, głodnemu mruczkowi?

Dobrze jest też sprezentować naszemu pupilowi dobrej jakości drapak, który pozwoli mu na rozładowywanie stresu i ścieranie pazurków pod różnymi kątami. Właśnie takie są nasze drapaki – dopasowane do kocich potrzeb pod każdym względem. Poza tym – posiadanie drapaka to większe prawdopodobieństwo, że kot przestanie ostrzyć pazury o Twój ulubiony fotel.

Klucz to granice dla dobra zwierzęcia

Wielu z nas czasami zdarza się zapominać, że potrzeby fizjologiczne to nie jedyne potrzeby naszych zwierząt. Czego jeszcze potrzebują nasze koty? Zasad! Dzięki pracy nad wychowaniem swojego pupila możesz poprawić komunikację między Wami i nawiązać z nim silniejszą więź.

Okazuje się, że wyznaczanie granic to dobry sposób na lepsze poznanie swojego zwierzaka i uczynienie z niego chętnego do współpracy przyjaciela.

Jak skutecznie wyznaczać granice?

Behawioryści radzą, by nie zwracać uwagi na niewłaściwe zachowanie zwierzęcia i zamiast tego nagradzać te pożądane. Na niewłaściwe zachowania lepiej jest reagować stanowczym “nie”, połączonym np. z klaśnięciem dłoni. Odciągnie to kota od czynności, a wtedy skupi się on na alternatywnej zabawie, którą mu zaproponujemy.

Warto wziąć pod uwagę, że niektóre zachowania wynikają z natury zwierzęcia. Przykład? Kot jest stworzeniem terytorialnym. Gdy przebywa w wyższych partiach domu, odczuwa większe poczucie bezpieczeństwa i kontroli. Właśnie dlatego dobrze jest zaspokoić jego potrzeby i wyposażyć mieszkanie w ekskluzywne meble dla kota, zamiast karcić go za wspinanie się na szafki. 

Akcesoria dla kota, które wspierają wychowanie zwierzaka

Jeśli chcesz zadbać o potrzeby Twojego kota, ale przy tym mieć w swoim wnętrzu miłe dla oka dodatki, to mamy coś dla Ciebie. Nasze designerskie akcesoria dla kotów rewelacyjnie wpasują się w każdy wystrój!

Nasze legowiska na ścianę dla kota stanowią nie tylko piękną ozdobę mieszkania – pozwalają też zwierzęciu obserwować pomieszczenie z góry czy ćwiczyć mięśnie. Poza tym – który kot nie chciałby wylegiwać się na dobrze przymocowanej półce dla kota z mięciutką poduszką?

Kolejnym z naszych kocich produktów jest miska Won Ton Bowl. Dzięki niej zadbasz o czystość miejsca, w którym je Twój kot – oczywiście o stałych porach. Behawioryści polecają także tutaj dodać dźwięk, który będzie sygnalizował porę karmienia. Może być to pstryknięcie palcem lub konkretne słowo.

To jak? Chcesz stworzyć kotu idealną przestrzeń do rozwoju, odpoczynku i aktywności fizycznej? Wejdź na naszą stronę i sprawdź wszystkie akcesoria, które Ci w tym pomogą!

Zasady, które panują w domu, powinniśmy wprowadzać stopniowo, by kot miał czas na ich przyswojenie. Warto jednak stosować się do nich, by żyć z mruczkiem w zgodzie i harmonii. A meble i akcesoria od COSY AND DOZY doskonale wesprą Cię we wprowadzaniu tych zasad!

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist
Product added to compare.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).