Sprawdzone pomysły na zabawę z kotem

Posiadając w domu kota, musisz mieć z tyłu głowy, że mieszkasz z małym drapieżnikiem… a takich genów nie oszukasz! Bardzo istotnym elementem wychowania mruczka jest pamiętanie o jego instynktach, które należy zaspokoić. Codzienna zabawa to kluczowy element całej układanki i zadowolenia futrzaka. Zabawki dla kota skutecznie pomogą Ci w zaspokojeniu jego potrzeb i tym samym sprawią, że Twój maluch pozostanie szczęśliwy.

Podrapane meble, a czasem nawet ręce? Twój kot chce Ci coś przekazać.

Nie krzycz na swojego pupila, że ponownie podrapał kanapę lub rzucił się z pazurami na Twoją dłoń. Takie zachowanie zmusza nas do główkowania nad tym, co zwierzę chce przekazać, bo pamiętajmy, że absolutnie żadna nietypowa aktywność nie bierze się znikąd. Rozwiązaniem na tego typu sytuacje jest drapak dla kota, który będzie kojarzył mu się z drzewkiem. Wbrew wielu mitom - nie służy on do tępienia pazurków, lecz do ich ostrzenia, co jest istotne pod względem behawioralnym. Drapak dla kota zaspokaja również jego instynkt łowiecki, ponieważ często służy jako doskonałe miejsce do polowania, czy zerkania na świat z góry.

 

Wszystko, co znajdzie się pod jego łapą, staje się jego zabawką? Zmień to!

Jeśli denerwuje Cię wyciąganie brudnych skarpetek, gumek do włosów lub innych przedmiotów, które niekoniecznie są dedykowane do kocich zabaw, to odpowiednio zareaguj. Prawdopodobnie Twój futrzak chce Ci przekazać, że nie widzi wokół siebie potencjalnie interesujących elementów do codziennej aktywności. Zmienią to dedykowane zabawki dla kota, które wpłyną stymulująco na jego chęć do zabawy. Świetnie sprawdzi się wędka, która nie tylko jest kolejnym elementem pobudzającym łowiecki instynkt, ale także skutecznie poprawia relację między kotem a człowiekiem, ponieważ do tej zabawy potrzebny jest także jego właściciel! Nawet 5-minutowe polowanie przy użyciu wędki potrafi zaspokoić instynkt naszego drapieżnika. Maskotki nie tylko dla dziecka, ale także dla kota!

Zwierzęta niczym nasze dzieci uwielbiają także swoje własne pluszaki. Nie tylko uroczo wyglądają, gdy z nimi śpią, ale co niektóre wykazują chęć do aportowania właśnie za ich pomocą. Nie tylko psy potrafią wykonywać tę sztuczkę - koty radzą sobie z nią równie dobrze. Maskotki dla kota potrafią przynieść wiele frajdy, a jeszcze więcej wtedy, gdy dodatkowo są wypełnione kocimiętką. Ta roślina wpływa pobudzająco na nasze zwierzaki i tym samym przynosi im sporo radości. Zabawki z kocimiętką działają na nasze futrzaki wyłącznie przez około 10 minut, ponieważ zwierzaki przyzwyczają do wydzielanego zapachu. Oczywiście po dłuższej przerwie pobudzenie i radość z zabawy powraca! Pamiętajmy, że kocimiętka jest bezpieczna dla naszych pupili. Warto sięgać po naturalne zabawki, które nie sprawią żadnej krzywdy zwierzakom. 

Zabawa z kotem może wydawać się jednostronna, czyli z korzyścią dla niego, ale zapewniamy, że tak nie jest. Ta aktywność uprawiana regularnie wpływa znacząco na relację kot-człowiek. Pozwala ona zbudować niezastąpioną więź, a co najważniejsze - buduje także zaufanie, o które nie jest zbyt łatwo u naszych drapieżników. Należy pamiętać, że nie musimy zamęczać siebie i kota, jeśli planujemy wspólną zabawę. Krótkie, lecz intensywne 10 minut potrafi załatwić sprawę nawet na cały dzień, grunt to regularność oraz wychwycenie jaki typ zabawy najbardziej odpowiada naszemu pupilowi. Im więcej prób, tym większa możliwość w poznaniu charakteru kociaka, co jest niezmiernie istotne. 

 

Chętnie pomożemy Ci w bliższym poznaniu Twojego zwierzaka, a możesz to uczynić dzięki dedykowanej serii Beasty Toys powstałej z myślą o naszych mruczących przyjaciołach! 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).