Przeprowadzka z kotem – czyli co zrobić, żeby zmienić mieszkanie i uszczęśliwić pupila

Przeprowadzka z kotem – czyli co zrobić, żeby zmienić mieszkanie i uszczęśliwić pupila

 

Przeprowadzka bywa czymś stresującym zarówno dla ludzi, jak i dla mruczków. Są jednak sposoby na to, by załagodzić niepotrzebne napięcie i sprawić, że nawet kot poczuje się w nowych czterech ścianach jak ryba w wodzie! Z naszą człowieczą pomocą i kreatywnością jesteśmy w stanie nawet w nieznanym dla niego miejscu zapewnić mu przyjazny kąt, którego będzie potrzebował.

 

Jak się przygotować do przeprowadzki z kotem?

 

Koty to zwierzęta terytorialne, dlatego przemieszczanie się z nimi, czy też przeprowadzka to tematy, do których właściciel zawsze powinien podejść ze spokojem i dobrym planem. Pomimo swojej intensywnej terytorialności, małe tygrysy posiadają pewne cechy charakteru, na które warto zwrócić uwagę, a gdy poświęcimy im wystarczająco mocno swoją uwagę, to odkryjemy, że nawet nieznane dla nich dotychczas miejsce, może stać się wymarzonym kątem od pierwszego wejrzenia.


Chcesz, aby kociak POCZUŁ się jak w domu? Pamiętaj o kocich zmysłach!

 

Koty to zwierzaki o bardzo wyczulonych zmysłach: jednym z tych, obok którego nie powinniśmy przechodzić obojętnie, jest zdecydowanie węch. Jeśli planujemy wraz z przeprowadzeniem się zmienić także np. dotychczasowe legowisko dla kota na coś lepszego i postawić na designerskie meble dla kota, to mimo wszystko warto wprowadzić je do domu jeszcze przed finalną zmianą miejsca zamieszkania, by kot mógł wbić w nowy przedmiot swoje pazury i zostawić na zabawkach swój zapach. Ten drobny element znacząco wpłynie na zaaklimatyzowanie się z nowym miejscem, gdzie zapewne będzie czekało na niego i tak dużo niespodzianek np. w postaci półek na ścianę dla kota, których dotychczas nie posiadał. Pamiętaj, by nie decydować się na totalną rewolucję i zabrać także do nowego miejsca zamieszkania jego ulubione akcesoria, które z sentymentem zwierzę zobaczy także w innym dla niego lokum.

 

Każda zmiana dla mruczka to nie lada rewolucja - postaw więc na dobry plan i postaraj się np. przewieźć legowisko dla kota z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, by pozbawić go dodatkowo chaosu i stresu, który zapewne w większym lub mniejszym stopniu będzie Wam towarzyszył w dniu przeprowadzki. Jeśli masz taką możliwość, to zabierz swojego futrzaka na gotowe i w pełni wykończone już mieszkanie, by zapewnić mu minimum stresu. Jeśli Twój pupil należy do tych zwierzaków, które niezbyt dobrze znoszą zmiany - pomyśl o kilku dniach wolnego, które spędzisz z nim podczas powolnego poznawania nowych zakamarków.

 

 

Bądź dla kota otuchą i wsparciem

 

Najważniejszym elementem kociej przeprowadzki jest przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, które leży w Twoich rękach. Pamiętaj zwłaszcza o tym, by designerskie meble dla kota zostały z wyprzedzeniem otulone znajomym dla niego zapachem, np. ulubionym kocykiem, czy Twoja koszulką. To samo tyczy się akcesoriów dla kota - postaw na zabawki Beasty Toys od Cosy and Dozy nawet na miesiąc przed przeprowadzką i spraw, że staną się one dla pupila prawdziwym przyjacielem podczas tego intensywnego czasu.

 

Wkraczając w całkowicie nowy start dla Ciebie i Twojego kociego przyjaciela, spraw, by jego przestrzeń była dokładnie taka, jakiej on oczekuje. Ekskluzywne akcesoria dla kotów Cosy and Dozy idealnie sprawdzą się w tej pomocnej roli! Wybierz dla swojego mruczka zabawkę o niebywale przemyślanym designie i ciesz się jego dozgonnym zadowoleniem.

 

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist
Product added to compare.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).