Nie mogę zostawić mojego kota samego… – czyli jak podróżować z mruczkiem!

Nie mogę zostawić mojego kota samego… – czyli jak podróżować z mruczkiem!

 

Wakacyjny wypad zbliża się nieubłaganie i jesteś już pewien, że nie dasz rady zostawić na ten czas swojego mruczka w domowym zaciszu? Nic straconego - zabierz go ze sobą! Co prawda kociaki to zwierzęta terytorialne, ale podróżowanie to jedna z tych aktywności, do których można je przyzwyczaić. Grunt to dobre przygotowanie, które sprawi, że zarówno Ty, jak i Twój pupil nie będziecie się stresować tą wyprawą.

 

Pamiętaj, że transporter to przenośny domek dla kota

 

W momencie, gdy zabierasz mruczka z jego terytorium, musisz znaleźć dla niego inną znajomą przestrzeń, która stanie się jego bezpiecznym kątem. Podczas podróży jest nim transporter, jednak istnieje kilka metod na to, by stał się on przyjemnym dla kota przedmiotem. Warto wyłożyć go z szafy wcześniej, najlepiej kilka dni przed wyjazdem, następnie włożyć do niego ulubiony kocyk mruczka i pozwolić mu zacząć się z nim oswajać. Tym sposobem kociak z wyprzedzeniem zostawi swój zapach w transporterze i nie będzie on dla niego czymś strasznym.

  

Nie zapomnij o nawadnianiu

 

Podróż dla kociaka pomimo wszelkich starań może być stresująca. Dodatkowo nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy przypadkiem w dzień naszej wycieczki, nie da nam w kość wysoka temperatura. Zaopatrz się w przenośną butelkę z miseczką i podawaj kotu wodę podczas podróży. Tym sposobem pozwolisz mu się zrelaksować i co najważniejsze - nie odwodnić.

 

Spraw, by podróż kojarzyła się z czymś przyjemnym

 

To w rękach właściciela leży obowiązek sprawienia, by podróżowanie kojarzyło się z czymś przyjemnym. Pamiętajmy o dedykowanych ekskluzywnych akcesoriach dla kota, które mogą sprawić, że ten czas w pewnym stopniu poświęcić na zabawę! Wrzuć do transportera designerskie akcesoria dla kotów np. zabawkę Beasty Toys z kocimiętką i daj swojemu zwierzaki chwilę relaksu oraz aktywności. Nawet niewinne pacanie łapką może dać mu sporo frajdy w ciągu wielu godzin podróżowania.


Świetny wakacyjny mood ma nasz zestaw

 

Pomyśl o zaaranżowaniu przestrzeni dla kota w miejscu docelowym

 

Ważne, by kot odnalazł się także w miejscu, w którym będziecie wspólnie spędzać najbliższe dni. Istnieje wiele designerskich akcesoriów dla kota, które ze względu na swój niewielki gabaryt, czy możliwość składania, możesz zabrać ze sobą. Pomyśl o niewielkim kartonowym domku dla kota, (takim jak nasz sesignerski Chill Box), czy płaskim drapaku. Producenci udostępniają możliwość zakupu akcesoriów dla kota, które doskonale sprawdzają się w podróży.

 

Przejdź na spokojnie etap oswajania

 

Nawet jeśli spędzicie w nowym miejscu tylko kilka dni, pamiętaj, że dla kota jest to wielkie przeżycie. Pozwól mu oswoić się z otoczeniem w swoim własnym tempie. Na początek możesz umieścić go w jednym pomieszczeniu, które obwącha najlepiej jak umie, a gdy jego ogon powoli zacznie się podnosić, możesz otworzyć drzwi i puścić go na dalsze zwiedzanie. Niech zdobędzie to terytorium!

 

Podróże z kotem mogą być ciekawe i przyjemne, ale to jakie będą, zależy tylko i wyłącznie od nas! Są koty, które niekoniecznie polubią tę formę aktywności, ale będą w stanie ją tolerować. Istnieją też takie osobniki, które mogą wręcz zakochać się w podróżowaniu. Zadbaj o dobre samopoczucie swojego pupila z CosyAndDozy i postaw na ekskluzywne akcesoria dla kotów, które umilą Wam ten czas!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).