Kot to nie pies! Oczywiste? Sprawdź, o czym zapomina większość kocich przyjaciół…

 

Kot to nie pies! Oczywiste? Sprawdź, o czym zapomina większość kocich przyjaciół…

  

Miłośnicy psiego gatunku często podkreślają, że kot to nie pies, co jest naturalną koleją rzeczy, lecz często jest to odbierane jako negatywna cecha naszych mruczków. Ale czy na pewno powinniśmy tak reagować? Koty to tajemnicze osobniki, które dają nam sporo przestrzeni do tego, by poznać je bliżej i tym samym odkryć ich niezbyt oczywiste zachowania. Gdy zrobimy pierwszy krok ku ich poznaniu - wszystko stanie się jasne!

 

Koci dystans - czy on naprawdę istnieje?

 

Koty to istoty, które lubią tuptać własną ścieżką, jednak to nie oznacza, że się od nas dystansują. Wbrew pozorom mruczki kochają towarzystwo drugiego człowieka. Co prawda nie zawsze wskakują ochoczo na kolana i często znikają z pola widzenia, ale jeśli otworzymy szerzej oczy, to zauważymy, że bijąca od nich miłość czai się tuż za rogiem.

 

 

Jak zrozumieć kota i jego zachowanie?

 

Istnieje seria typowych kocich zachowań, takich jak np. siadanie na klawiaturze laptopa, czy szybkie zajęcie miejsca po właścicielu, gdy tylko on wstanie ze swojego ulubionego fotela. Im ważniejsze dokumenty mamy na biurku tym większa pewność, że kot siedzi właśnie na nich. :D Znasz to?

Takie zachowania są często mylnie odbierane jako wredne, a to nic innego jak okazywanie uczucia! Koty robią wszystko, by przesiąknąć naszym zapachem i stać się z nami jednością. Jeżeli kot sygnalizuje nam, że chce być blisko nas, lecz brakuje mu do tego wyznaczonej przestrzeni, to w takim przypadku warto zainwestować w designerskie kocie meble - np. w legowisko dla kota, które zostanie usytuowane tuż obok miejsca, w którym zazwyczaj spędzamy czas. W ten sposób mruczek będzie mógł zostać blisko nas i tym samym jego poziom szczęścia natychmiast wzrośnie!

 

 

 

Kociaki to obserwatorzy - i nic w tym dziwnego, w końcu posiadają w sobie wiele cech nocnego łowcy. Ta rola przejawia się także w codzienności, kiedy to nie odstępują nas na krok - czy to w kuchni, czy to w łazience - oraz za wszelką cenę starają się osiągnąć najwyższy możliwy szczyt w naszym mieszkaniu, by jakimś trafem nic nie umknęło im z pola widzenia… Nie krzyczmy, kiedy po raz kolejny kociak wdrapał się na regał z książkami, tylko zastanówmy się nad jego zachowaniem. Zgodnie z wyraźnymi potrzebami kocich właścicieli zostały stworzone półki na ścianę dla kota, które mogą się stać jego miejscem dowodzenia i kolejnym elementem do zacieśniania więzi z właścicielem. Czy istnieje coś lepszego od czuwania na wysokości? Półki dla kota to strzał w dziesiątkę - pokocha je nie tylko Twój zwierzak, ale także Ty osobiście!

 

 

Koci hrabia, wymaga często więcej, niż mogłoby nam się wydawać… dlatego warto pomyśleć także o genialnym rozwiązaniu 2w1, czyli o legowisku na ścianę dla kota. Tym gadżetem nie tylko spełniamy silną kocią potrzebę obserwacji, ale także zapewniamy przytulne miejsce do drzemki. Kociaki uwielbiają mieć na nas oko… i czasem przymknąć je na chwilę w wygodnym dla nich miejscu.

 

 

Pamiętaj - dla kotów to normalka!

 

Kocie zachowanie może wydawać się specyficzne, ale tylko i wyłącznie przez stereotypy, które zostały wytworzone przez nas ludzi. Ich zachowanie na każdym kroku jest przepełnione miłością, a pewne cechy, które określamy “zdystansowaniem” wbrew pozorom są ich ulubionym sposobem na spędzanie z nami czasu. Odpowiadając na ich potrzeby warto zorganizować przestrzeń idealną dla mruczastego świata, czyli taką z punktami obserwacyjnymi oraz z wygodnym posłaniem. Jaki jest Twój kot? Zamruczy pełen radości na myśl o legowisku dla kota, czy może lepiej sprawdzą się półki dla kota? Zorganizuj jego terytorium z cosyanddozy.com.

 

 

 

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).