Czy zabawa z kotem może być NIEBEZPIECZNA?

Koty mają tendencję do widzenia zabawek tam, gdzie ich nie ma. Wystarczy karton, czy foliówka po zakupach, by wzbudzić u nich aktywność. Czasem bywa jednak tak, że to, co na pozór wygląda bezpiecznie, absolutnie takim nie jest. Dziś podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę w trakcie zabawy oraz uzasadnimy, dlaczego dedykowane designerskie akcesoria dla kotów są najlepszym rozwiązaniem. 

Bezpieczna zabawa składa się z trzech elementów: odpowiednich zabawek, odpowiedniej przestrzeni oraz odpowiedniego czasu.

 

Odpowiednie zabawki

Reklamówka, która została nam po zakupach, może okazać się tanim i ciekawym rozwiązaniem, ale nie jest ona w pełni bezpiecznym przedmiotem do zabawy. Kot może się w nią zaplątać i w najgorszym wypadku – udusić się. To samo tyczy się wszelakich sznureczków, które porozrzucane po domu na pewno zainteresują naszego mruczka. Koty nie są jednak na tyle inteligentne, by wyczuć zagrożenie i zrozumieć, że dane przedmioty służą tylko do zabawy. Kociaki w euforii mogą je połknąć, co może za sobą ponieść przykre konsekwencje. Przy planowaniu aktywności dla swojego pupila warto postawić na sprawdzoną i dedykowaną im markę np. Cozy and Dozy, która tworząc ekskluzywne akcesoria dla kotów, pamięta o ich zapotrzebowaniu oraz przede wszystkim bezpieczeństwie. Kupując w sprawdzonym źródle, zyskujesz spokój i zadowolenie swojego kociaka.

Odpowiedni czas

Czas zabawy bywa istotnym elementem – po pierwsze z uwagi na to, że kociaki posiadają swój własny wewnętrzny cykl, w którym uwielbiają polować. Na pewno swoją nadmierną aktywnością dają nam o tym znać – np. beztrosko biegając po półkach dla kota, czy ostro drapiąc wszelakie meble dla kota. Wtedy warto chwycić za zabawkę i wspomóc je w rozładowaniu energii. Należy jednak pamiętać, by nie zamęczyć mruczka: intensywne 10-15 minut zabawy naprawdę wystarczy. Pamiętaj też o tym, by w tej dzikiej pogoni dać kociakowi „upolować” swoją zdobycz, bo właśnie to przyniesie mu prawdziwą satysfakcję.

Odpowiednia przestrzeń

Przestrzeń zabawy dla kociaka powinna być na tyle bezpieczna, by mógł on bez zastanawiania się biegać i zwiedzać każdy kąt. W trakcie takiej zabawy ciekawym elementem mogą okazać się schodki dla kota, które posłużą za miejsce do chowania się, czy do polowania z wysokości. Nie zapomnij o tym, by przed rozpoczęciem aktywności zabezpieczyć wszelkie ostry krawędzie i kąty oraz schować możliwie niebezpieczne przedmioty.

Bezpieczna zabawa z kotem to najlepsza zabawa!

Na dobrą zabawę składa się wiele czynników, a wszystkie z nich leżą w Twoich dłoniach. Pamiętaj, że z dedykowaną kocią marką Cozy and Dozy możesz stworzyć swojemu pupilowi przestrzeń do istnego raju – w jego kocim mniemaniu. Designerskie akcesoria dla kotów np. Beasty Toys są nie tylko miłe dla oka, ale przede wszystkim są gwarancją bezpieczeństwa – w zestawie zamówisz je w naprawdę przystępnych cenach. Zaopatrz się już dziś w zabawki, które zapewnią Twojemu pupilowi dobre samopoczucie, a Tobie pozwolą spędzać z nim miło czas. Sprawdź ofertę Cozy and Dozy i daj się ponieść kociej wyobraźni.

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist
Product added to compare.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).