Co zrobić z kotem podczas wakacyjnych wyjazdów?

Co zrobić z kotem podczas wakacyjnych wyjazdów?

Przed nami wakacyjny wyjazd i teraz pojawia się pytanie: co z kotem? Jeśli postanowiłeś zostawić go w domu - nie czuj się z tym źle. Mruczki to zwierzęta terytorialne, dlatego pozostawienie ich w najczęściej uczęszczanym przez nich miejscu jest zawsze dobrym wyborem. Warto jednak pamiętać, że kociaki nie są samowystarczalne, dlatego pozostawienie ich samym sobie trzeba dobrze zaplanować - tak, by nawet najkrótszy wyjazd nie stał się dla nich istnym koszmarem.

 

Zaplanuj jego przestrzeń

 

Najważniejszym elementem planowania rozłąki jest dobre zaaranżowanie kociej przestrzeni. Zadbaj o każdy kąt, tak by zachęciło go to do aktywności fizycznej, która pod Twoją nieobecność będzie głównie długimi drzemkami. Po tak intensywnym odpoczynku kociak będzie potrzebował dedykowanego kąta do wyładowania zgromadzonej energii. Warto więc zawczasu zainwestować w meble dla kota, które staną się jego upragnioną przestrzenią: dogodnym rozwiązaniem są np. schodki dla kota mocowane do ściany oraz półki dla kota, które zachęcają do skoków, czy po prostu poruszania się w czasie nieobecności właściciela. Oprócz tego zapewniamy im miejsce do obserwowania ich terytorium z wysokości - to daje im poczucie bezpieczeństwa!

 

Oprócz dużych i stałych elementów warto pomyśleć także o designerskich akcesoriach dla kota typu zabawka Beasty Toy z kocimiętką, która rzucona w kąt zachęci mruczka do zabawy i pobudzi jego zmysły. Posłuży ona nie tylko świetnej zabawie, ale także zachęci do relaksu. Designerskie akcesoria dla kota to świetna, przykuwająca oko inwestycja. Sięgając po tego typu przemyślany gadżet, mamy większą pewność, że kociak nie będzie aż tak tęsknił za swoim człowiekiem. ;)

 

 

Najważniejsza zasada podczas wyjazdów: nie zostawiaj kota samego!

 

Koty lubią stwarzać pozory samotników, lecz to tylko mylne wrażenie! Te istoty szybko przywiązują się do swoich opiekunów i osób, które często odwiedzają ich dom. Z łatwością tworzą więzi, które potrafią przetrwać długie lata, a pozostawianie ich samych nawet na 10 godzin może być dla nich męczące. Kot, którego planujemy zostawić nawet na jedną noc, powinien mieć zorganizowaną opiekę. Najlepiej, jeśli ta wybrana osoba nie tylko przyjdzie sprawdzić, czy wszystko jest z nim w porządku, ale także poświęci swój czas, by pobawić się chwilę z kociakiem i tym samym oddalić od niego poczucie samotności. Przed wybraniem konkretnej osoby do pełnienia roli opiekuna, kociak powinien go wcześniej poznać, by mógł sobie zaprogramować włączenie go do stada. Pamiętajmy, że samoczyszcząca się kuweta, czy automatyczny podajnik na karmę nigdy nie zastąpią obecności drugiego człowieka.

 

 

Meble dla kota i ekskluzywne akcesoria dla kota to idealne rozwiązanie nie tylko na co dzień, ale także w przypadku dłuższych nieobecności właściciela w domu. Warto wybrać takie gadżety, które będą się wpasowywały pod temperament naszego mruczka. Lubi być na wysokości? Sięgnij po półki ścienne dla kota! A może preferuje ciągłe pacanie łapką zabawek? Tym bardziej ucieszy go Beasty Toys z kocimiętką! Sprawdź szeroką gamę inteligentnych rozwiązań od CosyAndDozy i uciesz swojego przyjaciela.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).