Jak ocalić meble przed kocimi pazurkami?

Podrapana kanapa, ściana lub oparcie krzesła. Pozaciągana zasłona i swetry. Jeśli mieszkasz z kociakiem, bardzo możliwe, że znasz te sytuacje.

Jak sobie z tym poradzić? Sporo osób poświęca jeden mebel. Kociak może robić z nim, co chce, przez co inne meble zostawia w spokoju. Ale tego jednego mebla jednak też szkoda, prawda? W końcu nie taki był jego cel.

Inni próbują środków w sprayu, które odstraszają kociaka od mebli.

Ale czy to dobre rozwiązanie? Naszym zdaniem nie. Ścieranie pazurów to naturalna potrzeba każdego kota. W ten sposób znaczy swój teren i ściera wierzchnią, zużytą już warstwę pazurów. 

A zakazywanie spełniania naturalnych potrzeb nie może być dobrym rozwiązaniem, prawda?

Wiemy, że każdy kociarz chce dla swojego pupila jak najlepiej!

Ok, więc mamy ustalone. Kot to kot, będzie drapał.

Jednak spokojnie! To nie oznacza, że na Twoje meble właśnie został wydany wyrok. Są na to sposoby.

Zamiast zakazywać kotu drapania konkretnych mebli, łatwiej sprawić mu miejsce, które jest do tego przeznaczone! Mowa oczywiście o drapaku.

Ale jak wybrać ten najlepszy?

Koty to zwierzaki z wielką fantazją, jeśli chodzi o pozycje spania, ale drapania również! Są takie, które wolą przestrzeń poziomą, inne pionową a jeszcze inne skośną.

Dlatego drapak nie powinien być płaski. Wszelkie krzywizny są przez kociaki bardzo mile widziane. Dzięki nim, oprócz drapaka, mruczek zyskuje też wygodne miejsce do wylegiwania się.

Kolejna sprawa - koty uwielbiają kartony. Z tym chyba nikt nie będzie się kłócił, prawda?

Dlatego drapak wykonany z tektury falistej będzie idealną opcją. 

Jeśli chcesz sprawić kociakowi idealny drapak, pamiętaj o tych dwóch wskazówkach.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).