Catification, czyli koci raj w Twoim domu

Traktujesz swojego kota jak członka rodziny prawda? Jest Twoim kociakiem, oczkiem w głowie. Mruczącym, puchatym szczęściem. 

Wiemy to, ponieważ dokładnie tak samo traktujemy nasze zwierzaki! Mamy dwa szalone koty i psa :) Tak samo, jak Ty, chcemy je traktować z szacunkiem, zapewniać im wszystko, co tylko im potrzebne.

Na początku naszej przygody bycia kocim opiekunami, myśleliśmy, że wiemy sporo o kocich potrzebach. No bo co to za filozofia, trzeba kupić kuwetę, miskę, legowisko i drapak. No i oczywiście karmę i jakieś zabawki.

Wiele osób uważa, że nic więcej do szczęścia kotu nie potrzeba. Jednak to nieprawda. Kociak, mimo że udomowiony, w sercu dalej ma dzikość. 

Ma sporo naturalnych potrzeb, o których opiekunowie często zapominają lub zwyczajnie nie są ich świadomi. 

Prawdziwą rewolucję w tym temacie wywołał Jackson Galaxy. Koci behawiorysta z wielkim sercem. Stworzył on termin “Catification”, który oznacza przystosowanie mieszkania do kocich potrzeb. 

Zwrócił uwagę na naturalne potrzeby kota i to, że często w domach nie mają szansy na ich zaspokajanie. Mowa tu o potrzebie wspinania się, obserwacji otoczenia z wysokości, polowanie, spokojne miejsce do wypoczynku, ścieranie pazurów. 

Brak możliwości wyszalenia się sprawia, że kociaki stają się bardziej puszyste niż być powinny :) Koty z nadwagą chorują dużo częściej niż te o prawidłowej masie ciała. Cukrzyca, problemy ze stawami, układem moczowym czy krążenia… to tylko niektóre z dolegliwości, na które zbyt puszyste kociaki są narażone.

Jackson Galaxy bardzo dobrze o tym wiedział. Dlatego od lat promuje termin, który zachęca kociarzy o stworzenie pupilom odpowiednich warunków. Dla nas zdrowie i szczęście kociaków jest najważniejsze! Właśnie dlatego, nie tylko piszemy o tym terminie, ale wcielamy go w życie w naszych projektach.

Na zdjęciach możecie podziwiać nasze najnowsze dzieło - Catwalk. To catification w naszym wydaniu :) 

Jak Wam się podoba? :D 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).