Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Filtruj według

Schodki dla kota

Do czego służą schodki na ścianę?

 

Schodki na ścianę to idealna propozycja dla właścicieli kotów lubiących wyzwania, wspinaczkę i zabawę na wysokości. Zamontowane na ścianie w pokoju lub salonie będą stanowić dla kota świetną rozrywkę pozwalając mu się wspinać, skakać, balansować i ostrzyć pazurki. To umożliwi mu rozwijanie naturalnych umiejętności i zaspokajanie wrodzonych instynktów w domowej przestrzeni, a przy okazji odciągnie go od mebli, które do tej pory służyły mu do tych celów. Takie schodki na ścianę sprawdzają się zarówno jako samodzielna konstrukcja, jak i część większej całości. Można je na przykład zamontować w pobliżu półki, służącej kotu jako punkt obserwacyjny i miejsce do spania, dzięki czemu łatwiej będzie mu się do niej dostać. W ten sposób z kilku prostych elementów stworzymy dla naszego pupila prawdziwy plac zabaw.

 

Jakie są idealne schodki na ścianę?

 

Schodki na ścianę, z założenia mają służyć kotu do aktywnej zabawy, dlatego powinny być wytrzymałe. Ich budowa, zarówno stelaż, jak i mocowania, muszą być na tyle solidne, by wytrzymać nie tylko ciężar zwierzaka, ale też dodatkowe obciążenia, jakie będzie generował chociażby w trakcie skoków. Warto zwrócić uwagę także na zastosowane materiały, ponieważ schodki na ścianę służą dodatkowo jako drapak – kot będzie często wpijał w nie pazurki, dlatego powinny mu umożliwiać dobry chwyt i nie dać się łatwo zniszczyć. Idealne schodki na ścianę powinny być więc:

·      wytrzymałe i solidne, zapewniające wystarczająco duży udźwig dla aktywnego, dorosłego kota;

·      wykonane z dobrej jakości materiałów, które zagwarantują trwałość w starciu z kocimi pazurkami;

·      wygodne, pozwalające na pewny chwyt, co zminimalizuje ryzyko upadków.

Oczywiście schodki dostępne w ofercie naszego sklepu spełniają wszystkie z powyższych wymogów – produkowane są bowiem z wykorzystaniem najlepszych jakościowo tworzyw i materiałów pozwalających na intensywną, a przy tym bezpieczną eksploatację przez długi czas. Bazę stanowi palisada wykonana z drewna sosnowego, natomiast sizal, którym ją owijamy, powstaje z twardych i wytrzymałych włókien południowoamerykańskiej agawy. Na jeden schodek zużywamy aż 13 metrów sznurka sizalowego – jest on bardzo zbity, więc nawet przy intensywnej eksploatacji nie poluzuje się, jak ma to miejsce w przypadku tanich drapaków. Każdy schodek tworzony jest ręcznie, bez użycia maszyn, z ogromną starannością.

 

Czy schodki na ścianę to dobry wybór dla Twojego kota?

 

Schodki na ścianę to świetny pomysł na prezent dla każdego kota pełnego wigoru i skorego do psot. Docenią je zwłaszcza młode kociaki, które potrzebują dużo rozrywek, by spożytkować niemal nieograniczone pokłady drzemiącej w nich energii, choć i starsze kocury na pewno chętnie od czasu do czasu wykorzystają schodki do zabawy. W końcu wszystkie koty, niezależnie od wieku i wychowania, posiadają instynkt drapieżnika, który wzbudza w nich potrzebę eksploracji. A schodki na ścianę pomagają tę potrzebę zaspokajać. Warto kupić takie schodki do kompletu z półką – dzięki nim kotu łatwiej się będzie na nią wspiąć, a dodatkowo stworzymy w ten sposób tzw. vertical space, pionową przestrzeń do wypoczynku i zabawy. Znany amerykański koci behawiorysta, Jackson Galaxy, ukuł termin „Catification”, który oznacza przystosowanie przestrzeni domowej pod konkretne potrzeby kotów, tak ważne z punktu widzenia ich zdrowia psychicznego i ogólnego dobrostanu. Nasze półki i schodki dla kota wpisują się w tę ideę doskonale.

  • Schodki na ścianę

    44,95 USD

    Montowane do ściany stopnie COSY AND DOZY® zostały stworzone w celu zaspokojenia bardzo naturalnego dla kota instynktu wspinania się i eksploracji. Możesz z nich stworzyć schodki po których kociak bez kłopotu wejdzie na wysoko położone miejsce. Możesz też rozlokować je w różnych miejscach na ścianie i stworzyć coś na kształt kociego placu zabaw. Mogą być także wykorzystywane jako drapak. Wspinaczka i drapanie to dla kota naturalne i instynktowne zachowania, dlatego z pewnością je pokocha.